English

Ç’po ndodh me PD pas vulës? Flet krahu i djathtë i Berishës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Oerd Bylykbashi ishte këtë të enjte i ftuar në “Now me Erla Mëhillin” ku tha se vula duhet t’i ishte dhënë dy vite e gjysmë më parë grupit të demokratëve të përfaqësuar nga Sali Berisha.

- Advertisement -

Ai tha se tashmë gjithçka shkoi atje ku duhet të ishte.

“Ne nuk morrëm partinë dje, partinë e përcaktuan demokratët me kohë. Në këtë histori ne jemi të vendosur në një proces politik e juridik. Ai vendim i pardjeshëm ka nisur në 9 shtator dhe në 11 dhjetor kur u mblodhën 4935 delegatë. Vula nuk zgjidh gjithë provlemet, por nëse nuk do kishin ndodhru ato veprime, të mos kishte qenë foltorja, kjo nuk do kishte ndodhur.

Vula vërtet nuk zgjidh çdo gjë. Procesi zgjedhor në Shqipëri është skandaloz. Të pakën ne e dimë që në dy zgjedhje jemi futur me një fiksion juridik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?