Deklarata e fortë e analistit: Rama ka presion vetëm nga ndërkombëtarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Medlir Mema thotë se kryeministri Edi Rama ka presion vetëm nga ndërkombëtarët, lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe jo nga protestat e opozitës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Mema u shpreh se Rama duhet të shkojë në parlament dhe t’i përgjigjet pyetjeve të opozitës.

“Mendoj që zoti Rama presionin më të madh tashmë e ka treguar, asnjëherë nuk e ndjen nga opozita, e ndjen nga ndërkombëtarët. Është e qartë që zoti Rama po mundohet të evitojë llogaridhënien.

- Advertisement -

Unë nuk e kuptoj sesi zonja Nikolla dhe të tjerët në Kryesinë e parlamentit shqiptar, të menjanojnë rolin e parlamentit në drejtim të llogaridhënies të kryeministrit. Kryeministri shqiptar duhet të jetë përballë opozitës qëtë japë përgjigje”, theksoi analisti Medlir Mema.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

TË FUNDIT

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×