Deklarata e fortë e funksionares së PD-së: Berisha po i çon strukturat e tij te Meta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edlira Devolli thotë se kjo forcë politike nuk mund të fitojë zgjedhjet me Sali Berishën në krye dhe se ky i fundit është i vetëdijshëm për këtë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Devolli u shpreh se Berisha po i dërgon një pjesëtë strukturave te Partia e Lirisë, që drejtohet nga Ilir Meta.

“Tashmë Sali Berisha e di që nuk fiton. I duhet të marrë pjesë në zgjedhje, i duhet të bëjë aleancat e tij për interesat e veta personale që e shqetësojnë. I duhen demokratët për mburojë votash. Fatkeqësisht ka shkuar të drejtojë Partinë e Lirisë, janë bashkë me Ilir Metën.

- Advertisement -

Po i jep një pjesë të strukturave, po i delegon atje. Atë konglomerat që ka me vete, është duke e çuar te ish-LSI-ja, Në momentin që ishte duke u arritur një marrëveshje mes Bardhit dhe Palokës, Berisha nxitoi të bënte marrë veshje me Partinë e Lirisë”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme. Në një intervistë...

PD prezanton propozimet për Reformën zgjedhore/ Basha: Të sjellim standard europian

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha ka prezantuar këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Takimi u zhvillua në sallën “Black Box” në Akademinë...

Projektligji për shtetësinë/ Balla: Qytetarët e Kosovës mos të testohen për gjuhën

Ministri i Mbrojtjes Taulant Balla teksa po diskutohej për projektligjin e dhënies së nënshtetësisë  tha se nuk do duhet të jetë e nevojshme të...

TË FUNDIT

Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme. Në një intervistë...

PD prezanton propozimet për Reformën zgjedhore/ Basha: Të sjellim standard europian

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha ka prezantuar këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Takimi u zhvillua në sallën “Black Box” në Akademinë...

Projektligji për shtetësinë/ Balla: Qytetarët e Kosovës mos të testohen për gjuhën

Ministri i Mbrojtjes Taulant Balla teksa po diskutohej për projektligjin e dhënies së nënshtetësisë  tha se nuk do duhet të jetë e nevojshme të...

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten. Orlin...

Basha pret delegacionin nga Ukraina: Po përballen me guxim heroik kundër agresorit

Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, njëherësh reporter i Këshillit të Europës për konfiskimin e aseteve ruse dhe përdorimin e tyre për riparimin e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×