English

Dekretimi i ligjit për komisionet hetimore, Bardhi: Akt i turpshëm e anti-kushtetues

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Bajram Begaj, ka dekretuar ndryshimet ligjore për komisionet hetimore.

- Advertisement -

Në dekretin e publikuar këtë të enjte, në faqen e Presidencës renditen edhe arsyet se përse çuan kreun e shtetit në dhënien e miratimit të këtij ligji.

Gazment Bardhi, i cili më herët ka kërkuar kthimin e ligjit nga Presidenti Begaj përmes një letre, ka dalë në një deklaratë për mediat pas njoftimit të Begajt.

Bardhi tha se dekretimi i ligjit është një akt i turpshëm dhe anti-kushtetues,

“Presidenti nuk ka pasur asnjë reflektim, nuk ka bërë asnjë përpjekje për dialog politik. Presidenti humbi përfundimisht shanset që të jetë mbi palët. Sot presidenti na tha që ai të ushtojë kompetencat e tij kushtetuese duhet të japë aprovimin e tij Edi Rama. Miratimi i ligjit ishte një akt i turpshëm i presidentit dhe ligji është anti-kushtetues. I bëj thirrje presidenti të ngrihet në lartësinë e detyrës”-tha Bardhi.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?