Demaliaj: Viktimat e 21 janarit nuk janë dëshmorë, ishin ‘mish për top’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Demaliaj thotë se viktimat e 21 janarit nuk janë dëshmorë të atdheut, ashtu siç pretendon qeveria socialiste.

Në një intervistë për Euronews Albania, Demaliaj u shpreh se ata nuk dolën për të mbrojtur atdheun, por dolën si kontigjent që u përdorën si ‘mish për top’ nga Edi Rama, që asokohe ishte kryetari i opozitës.

“Çfarë mund të presësh në një vend që në Gërdec janë vrarë 26 persona, është bërë një dëm i madh. Në 21 janar janë vrar1% 4 vetë, pavarësisht se unë nuk jam dakord që ata, siç thotë Taulant Balla, janë dëshmorë të atdheut.

- Advertisement -

Nuk mund të quhen dëshmorë të atdheut, se nuk dolën për të mbrojtur atdheun. Dolën si një kontigjent, mish për top hedhur nga opozita er atëhershme e drejtuar nga Edi Rama”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

TË FUNDIT

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë në këtë operacion...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×