Deputetja e PD: Opozita e vërtetë ajo e njerëzve të thjeshtë, jo aleanca e kullave

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri ka reaguar pas takimit të katërt mes deputetëve mbështetës të Gazment Bardhit dhe Sali Berishës të martën te Kryesia e Kuvendit.

Përmes një postimi në faqen e vet në Facebook, deputetja që mbështet Lulzim Bashën shprehet se opozita e vërtetë është ajo që lufton për hallet e qytetarëve, “jo aleanca e kullave dhe e non gratave nuk do ta mbajë dot peng PD dhe demokratët”.

“Natën marrin leje ndërtimi nga Edi Rama për kullën 64 kate, dhe ditën dalin e sulmojnë PD për llogari të Edi Ramës. Opozita e vërtetë është ajo që lufton për hallet e qytetarëve dhe jo ajo e oligarkëve të përbashkët që i mban dhe i financon! Opozita e vërtetë janë ata që çdo ditë janë pranë qytetarëve, dhe jo opozita e kullave dhe e marrëveshjeve të fshehta! Opozita e vërtetë është ajo e njerëzve të pastër, që të vetmin pakt e kanë me qytetarët, të tjerët që kalkulojnë se ku do të jenë në 2025, le të marrin përsipër dhe kusuret. Aleanca e kullave dhe e non gratave nuk do ta mbajë dot peng PD dhe demokratët”, shprehet Pampuri.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Rrëzohet’ armëpushimi në Gaza, SHBA vendos veton në Këshillin e Sigurimit

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten veton ndaj një rezolute të Kombeve të Bashkuara, të mbështetur nga shumica dërrmuese e anëtarëve të Këshillit të...

Zhduket pa asnjë gjurmë adoleshentja, e ëma denoncon në polici

Një vajzë e moshës 17-vjeçare është raportuar e humbur në qytetin e Vushtrisë në Kosovë. E ëma e adoleshentes ka bërë kallëzimin pranë organeve...

Krahasoi Izraelin me Gjermaninë naziste, arrestohet një protestues në Londër

Një burrë u arrestua sot në një protestë pro-palestineze në Londër, i dyshuar për shkelje të rendit dhe qetësisë publike mbi baza racore, njoftoi...

TË FUNDIT

‘Rrëzohet’ armëpushimi në Gaza, SHBA vendos veton në Këshillin e Sigurimit

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten veton ndaj një rezolute të Kombeve të Bashkuara, të mbështetur nga shumica dërrmuese e anëtarëve të Këshillit të...

Zhduket pa asnjë gjurmë adoleshentja, e ëma denoncon në polici

Një vajzë e moshës 17-vjeçare është raportuar e humbur në qytetin e Vushtrisë në Kosovë. E ëma e adoleshentes ka bërë kallëzimin pranë organeve...

Krahasoi Izraelin me Gjermaninë naziste, arrestohet një protestues në Londër

Një burrë u arrestua sot në një protestë pro-palestineze në Londër, i dyshuar për shkelje të rendit dhe qetësisë publike mbi baza racore, njoftoi...

“Misteri i Liridonës”, eksperti: Shkak mund të jetë një “aferë nderi” e Naimit

Vrasja e Liridona Ademaj vazhdon të mbetet kryefjalë e debatit të dy javëve të fundit, ku vlen të thuhet se shkaku mbetet ende enigmatik....

Erdogan akuzon Perëndimin për “barbarizëm” dhe islamofobi në luftën në Gazë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përdori një fjalim për të drejtat e njeriut të shtunën për ta akuzuar Perëndimin për “barbarizëm” në qëndrimet...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×