Dëshmia e efektivit dhe reagimet për vdekjen e të miturës, 5 ngjarjet kryesore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Zbardhet dëshmia e efektivit që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren

Arjan Tase ka dhënë dëshminë e tij para prokurorisë.

Ai ka sqaruar se gomonia të cilën e ngiste ka marrë gaz në mënyrë të menjëhershme dhe ka bërë një rrotullim në vend e për pasojë ai ka humbur kontrollin.

Në këtë moment  ka goditur vajzën 7-vjeçare e cila ka humbur jetën menjëherë.

- Advertisement -

Lexoni me shume: Zbardhet dëshmia e efektivit që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren

  • AMP tregon si u vra 7-vjeçarja: Nën hetim 5 zyrtarë të policisë kufitare

Foto: Euronews Albania

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka dalë me një deklaratë zyrtare ku tregon si ndodhi ngjarja e një ditë me parë, e klasifikuar vrasje nga pakujdesia, ku një 7-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga gomonia që drejtohej nga efektivi Arjan Tase.

AMP sqaron se Arjan Tase detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, i arrestuar për veprën penale “Vrasje e kryer nga pakujdesia”, ka qenë duke drejtuar një mjet lundrues me dy motorë, nga Porto Palermo drejt Potamit, ndërsa në bord kishte edhe familjarë të tij.

Lexoni me shume: AMP tregon si u vra 7-vjeçarja: Nën hetim 5 zyrtarë të policisë kufitare

  • ‘Është sezoni turistik më i organizuar’, Rama reagon sërish për ‘Himarën’

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish të mërkurën lidhur me tragjedinë e ndodhur një ditë më parë në Himarë, ku një e mitur humbi jetën e përplasur nga një gomone në breg, duke akuzuar politikën dhe median se po e përdor ngjarjen për përfitime.

Përmes një postimi në Twitter Rama thotë se ky është sezoni turistik më i organizuar, më i rregullt e më i pastër turistik ndonjëherë falë së qeverisë së tij që nga shtatori.

Lexoni me shume: ‘Është sezoni turistik më i organizuar’, Rama reagon sërish për ‘Himarën’

  • Askush nuk guxonte të nxirrte trupin e të miturës, gazetarja rrëfen tmerrin

Gazetarja Esmeralda Keta

Gazetarja Esmeralda Keta ka qenë një nga dëshmitaret e ngjarjes tronditëse të një dite më parë në Himarë, ku një 7-vjeçare i përplas nga skafi i drejtuar nga ish-efektivi Arjan Tase.

Në një intervistë për Euronews Albania ajo rrëfeu tmerrin e përjetuar teksa në fraksion sekonde e mitura u vra tragjikisht nga mjeti lundruies i dalë nga kontrolli.

Mes lotësh Keta tregoi se si askush nuk guxonte të hynte në det për të nxjerrë trupin e të miturës e cila ishte dëmtuar shumë rëndë nga helikat e gomones.

Lexoni me shume: Askush nuk guxonte të nxirrte trupin e të miturës, gazetarja rrëfen tmerrin

  • Plazhi i Potamit boshatiset një ditë pas tragjedisë

Plazhi i Potamit nje dite pas tragjedise

Një ditë pas ngjarjes tragjike ku humbi jetën një vajzë 7-vjeçare, plazhi i Potamit është i boshatisur.

Pushuesit e kanë braktisur plazhin dhe në shenjë përkujtimi kanë vendosur lule dhe një kukull në çadrën ku po qëndronte familja e viktimës.

Lexoni me shume: Plazhi i Potamit boshatiset një ditë pas tragjedisë

 

 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

TË FUNDIT

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×