“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi.

Në një intervistë për Euornews Albania ajo tha se çmimi i djathit të dhisë është rritur aq shumë sa “tashmë mund ta hanë vetëm politikanët, ndërsa qytetarët do pinë hirrën”, kështu tha me humor fermerja Loku.

“Produktet e malit janë bërë produkte luksi. Një njeri i thjeshtë, që punon në sektorin privat, nuk ka mundësi të blej një kile djathë që ka shkuar 1200-1400 lekë kilja për djathin e dhisë.

- Advertisement -

Ai nuk ka mundësi ta marrë do shkojë ta blejë te marketi i lagjes me 500 lekë dhe nuk do blejë produktin që është 80% bio. Me këto pagat e deputetëve që dolën tani dhe me çmimin e produkteve u them këtyre komshinjve: Djathin do e hanë deputetët, hirrën do pini ju”,-tha Rigerta Loku.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

Paralajmëron Harizi: Apartamentet në Tiranë do shiten 15 mijë euro më shumë

Kreu i shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi tha në “Now me Erla Mëhillin” se apartamentet në Tiranë do të shiten 15 mijë euro më...

TË FUNDIT

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

Paralajmëron Harizi: Apartamentet në Tiranë do shiten 15 mijë euro më shumë

Kreu i shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi tha në “Now me Erla Mëhillin” se apartamentet në Tiranë do të shiten 15 mijë euro më...

Kreu i ndërtuesve: Shkoi 3000-4000 euro m2 i apartamentit në ish-Bllok

Kreu i shoqatës së ndërtuesve Erjon Harizi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çmimi i apartamenteve në zonën e ish-Bllokut ka arritur...

Deputeti i PDK-së sulmon Lajçak e Borrell: Heshtën para Kosovës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj tha në një intervistë për Euroneës Albania se Miroslav Lajçak dhe Joseph Borrell heshtën para Kosovës. Ai...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×