English

“Do e çojmë në SPAK”,  Xhaferri: Në Rrogozhinë i vodhën zgjedhjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edison Memolla ka fituar zgjedhjet në Bashkinë e Rrogozhinës kundër Shkëlqim Hoxhës nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

- Advertisement -

Ndërkohë Besart Xhaferri, në një intervistë për Euronews Albania, tha se nuk e pranojnë procesin zgjedhur pasi sipas tij votat janë vjedhur.

Mes të tjerash ai nënvizoi se të gjitha shkeljet që janë bërë në zgjedhjet do t’i çojnë në SPAK.

“Rezultati është përfundimtar dhe Edison Memolla ka fituar. Ne nuk pranojmë procesin. Çdo shkelje do ta çojmë në SPK. Edison Memolla i vodhi këto zgjedhje e fitoi. Procesi nuk pranohet në asnjë mënyrë. Në momentin që ne pranojmë procesin, njerëzit do të marrin çantat dhe të gjithë do të ikin”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?