English

“Do punoj sa të kem takat”| 72-vjeçari: Jam i kënaqur, fitoj 35 mijë lekë dita

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Meti me profesion usta ishte personazhi i kësaj jave në “Real People” në Euronews Albania.

- Advertisement -

72-vjeçari tregoi se e dashuron këtë profesion dhe nuk ka menduar ta lërë edhe pse në pension.

“Sa të kem takatin do punoj. Kjo puna mua më rinon, më kënaq, unë e dashuroj punën. Shkoj me qejf në punë,” – tha Meti i cili paguhet 3500 lekë dita për painime dhe lyerje.

Gjithashtu ai deklaroi gjatë intervistës: “Bojaxhi për mua është kot, është ofenduese. Ndërsa usta është në rregull, Një patinim i mirë nuk duhet të jap dritëhije dhe të ketë valëzim. Drita anësore është skaner. Kam 32 vite që merrem me këtë zanat.

Patinim aty e qaj unë profesionin. Kam punuar në Itali në Firence, në objekte të vjetra restaurime. Aty kam punuar dhe murator dhe suvaxhi. Vepra më e vështirë janë restaurimet në gurë. Të nxjerrësh gurin e pastër. Pas Italisë kam qenë në Greqi dhe Francë. Tani pres mos iki për Gjermani për të punuar aty. Janë çuna të rinj që duan të më marrim. Jam 72-vjeç dhe do vazhdoj të punoj”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?