Zjarrfikësi “veteran” për “Real People”: Ka të rinj që duan ta ushtrojnë profesionin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarrfikësi Saki Shehi thotë se ka të rinj të cilët duan që ta ushtrojnë këtë profesion.

Për emisionin “Real People” në Euronews Albania, Shehi, i cili e ushtron prej 39 vitesh këtë profesion, u shpreh se kryesisht, janë të rinjtë në Tiranë që aplikojnë për t’u bërë zjarrfikës.

Shehi nënvizoi se të rinjtë e shohin zjarrfikësin si një vend komod pune, por më pas zhgënjehen.

- Advertisement -

“Ka. Në Tiranë ka. Sigurisht që prurjet nuk vijnë të gjithë me pasion. Gati gati, 90% kanë qejf. Ka edhe nga ata që e dinë zjarrfikësin sikur po gjej një vend pune. Vend pune është, por është vend pune që do punë, jo të vish dhe të rrish. Të gjithë zhgënjehen pastaj,” theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

Lufta në Ukrainë, Japonia vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Japonia njoftoi të premten sanksione shtesë kundër Rusisë në përgjigje të veprimeve të fundit të Moskës në Ukrainë, duke ndaluar eksportin e mallrave kryesore...

TË FUNDIT

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

Lufta në Ukrainë, Japonia vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Japonia njoftoi të premten sanksione shtesë kundër Rusisë në përgjigje të veprimeve të fundit të Moskës në Ukrainë, duke ndaluar eksportin e mallrave kryesore...

Pas SHBA-së dhe Gjermanisë, Franca e Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

Franca dhe Kanadaja do të furnizojnë Ukrainën me tanke mes sulmeve të vazhdueshme ruse. Vendimi i të dy vendeve ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara...

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e masës disiplinore për...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×