‘Ndër situatat më të vështira’, zjarrfikësi rrëfen si luftoi 3 ditë me flakët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Saki Shehi është një zjarrfikës, i cili e ushtron këtë profesion prej 39 vitesh. Për emisionin “Real People” në Euronews Albania, Shehi ka rrëfyer një nga ngjarjet, të cilën e konsideron si një nga më të vështirat në punën e tij.

Ai u shpreh se zjarri që ra te zona e “Casa Italia-s” në kryeqytet në një magazinë në vitin 2021, ku humbi jetën Arjan Sala, ishte i përmasave të mëdha.

Shehi nënvizoi se ndenji 24 orë pa lëvizur nga vendi i ngjarjes së bashku me ekipin e zjarrëfiksëve, teksa beteja me flakët zgjati tre ditë.

- Advertisement -

“Zjarri te “Casa Italia”, ai ka qenë vërtet një zjarr me përmasa të mëdha të viteve të fund. Zjarr që zgjati 3 ditë, humbi jetën një person. Aty veprimet kanë qenë të kufizuara, sepse temperatura arriti ngaqë kishte lëndë djegëse dhe kishte shumë loloj biznese.

Jam futur edhe me helmetë. Nëse të kapte ajo vala e zjarrit, xhami i helmetës, mua më ka pësuar ndryshim. Arriti në 1000 gradë temperatura brenda në ndërtesë. Kemi rrezikuar. Mbaj mend, isha mbas Covidi-t, nuk isha 100% i aftë dhe përsëri kam hyrë atye, kam ndenjur 24 orë. Aty pa lëvizur, 24 orë kemi ndenjur. Kur shikon një jetë të humbur ose në gjendje të rëndë, prekesh”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi 3 me...

TË FUNDIT

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi 3 me...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×