Zjarrfikësi që ka shpëtuar mbi 1000 jetë: Kam qendruar edhe larg familjes

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Saki Shehi, një zjarrfikës, i cili e ushtron këtë profesion prej 39 vitesh dhe ka shpëtuar mbi 1000 jetë njerëzish, tregoi për emisionin “Real People” në Euronews Albania, se për shkak të profesionit, është detyruar që në disa raste të qëndrojë edhe larg familjes.

Ai u shpreh se kur vajzat e tij ishin të vogla dhe janë sëmurë e kanë pasur nevojë për përkujdesje, nuk ishte pranë tyre.

“Po, edhe ato vajzat e mia më kanë parë me një sy që ne kemi një baba, nuk po e them kështu. Më kanë vlerësuar, ashtu është. Dikur më ka pyetur dikush, nëse do kishe një djalë, a do ta dërgoje në zjarrfikëse.

- Advertisement -

Patjetër, gjatë kohës që rriteshin vajzat, që kanë qenë më të vogla, kanë pasur nevojë edhe për mua, kanë qenë me temperaturë, kanë qenë sëmurë. Unë kam qenë në punë dhe nuk u jam gjendur pranë, i ka dërguar vetë bashkëshortja. Ajo më merrte në telefon, vajza ka nevojë që të dërgohet në spital, i kam thënë gjej mundësinë sepse jam në shërbim”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

TË FUNDIT

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×