English

Dumani i përgjigjet akuzave të Ilir Metës: Nuk e kam takuar kurrë McGonigal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i SPAK, Altin Dumani, ka reaguar në lidhje me akuzat e ngritura nga Ilir Meta se hetimet ndaj tij kanë nisur pas takimit që Dumani pati me ish-drejtuesin e lartë të FBI Charles McGonigal, në vitin 2019.

- Advertisement -

Në përgjigjen e dhënë për Euronews Albania, kreu i SPAK thotë se akuzat janë të pabaza dhe ai as nuk e njeh e as e ka takuar kurrë McGonigal.

Deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, Dumani, i cilësoi si një vijim të akuzave ndaj Prokurorisë së Posaçme.

“Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka është thënë në media, është në vazhdën e akuzave të vazhdueshme, te pabaza që bëhen për institucion që unë drejtoj. Nuk ka pasur asnjë arsye për të takuar McGonigal, as nuk e kam njohur kurrë dhe emrin ia kam dëgjuar pas publikimeve ne mediat shqiptare”, tha Dumani.

Çfarë deklaroi Ilir Meta në një emision televiziv mbrëmjen e të hënës:

SPAK nisi hetimet në dhjetor 2019, sipas të dhënave të mia, edhe pas takimeve të Dumanit me McGonigal. Dhe pse nisi në dhjetor 2019 për një çështje të mbyllur? Sepse ishte koha që Ilir Meta të mos lejonte që Gjykata Kushtetuese të pushtohej  nga banda e Edi Ramës”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?