English

“E gjeta para 3 vitesh papagallin, i jap ushqim sa herë që flet”-Birdman nga Anglia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mumraiz Khan, 32-vjeç nga Anglia ishte në një lidhje të drejtpërdrejt në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tregoi se kujdeset për papagajt por dhe për kafshë të tjera.

- Advertisement -

Ai tha se një nga papagajt e ka gjetur para tre vitesh, dhe për ta shëruar ka harxhuar mijëra euro.

32-vjeçari nënvizoi se papagalli kishte qenë i mbyllur në kafaz dhe me dëmtime fizike.

“E kam gjetur papagallin para tre vitesh. Ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore, ka qenë i mbyllur në kafaz dhe kishte dëmtime fizike. Ky ka qenë dhe kontakti e dëshira e madhe për t’u lidhur me papagajt. Pas momentit që e kam shpëtuar e kam çuar te veterineri dhe ka kushtuar mijëra paund për ta shpëtuar nga problemet shëndetësore që ka pasur”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?