English

Edhe Korça me aeroport? Sotiraq Filo zbulon projektin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sotiraq Filo, kryetari bashkisë Korçë njëkohësisht kandidati i PS për zgjedhjet e 14 majit në këtë bashki zbuloi në një intervistë për Euronews Albania projektin për aeroportin e Korçës.

- Advertisement -

Ai tha se është firmosur marrëveshja me Fondin Shqiptar të Zhvillimit dhe brenda pak muajsh nis puna për ndërtimin e aeroportit turistik dhe sportiv të Korçës.

Projekti më transformues sipas Filos është pazari i qytetit, që ka ruajtur identitetin dhe është kthyer në qendër të zhvillimit të turizmit.

“Ka akoma shumë punë për t’u bërë. Kemi një listë me përpjekjet tona kryesore për mandatin e ardhshëm, duke filluar me gazifikimin e Korçës që është një alternativë për ngrohjen e qytetit. Kemi firmosur marrëveshje me Fondin Shqiptar të Zhvillimit dhe brenda pak muajsh nis puna për ndërtimin e aeroportit turistik dhe sportiv të Korçës”, tha Filo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?