“Edhe qesen ma shiti!”- Aktivistja: Në Malësinë e Madhe merret si ofendim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Martina Dedaj aktivistja e nismës “trasta trend”, tha për “Good Morning Albanians” se në malësinë e madhe, shitja e qeseve duket si ofendim. Ajo tha se nuk janë të paktat rastet kur banorët pasi u thuhet se  duhet të paguajnë për qesen ndihen sikur kanë përfituar prej tyre duke thënë “edhe qesen ma shiti”.

Aktiv istja tha se bizneset në këtë zonë duan që të zbatojnë ligjin, por ende nuk e kanë mirëkuptimin nga klientët e tyre.

Një klient në momentin që shkon të blejë dhe shitësi ia jep qesen me lekë ai ndihet i ofenduar “edhe qesen ma shiti” thotë, se ndihet sikur po përfitojnë prej tij. Pjesa kryesore në territorin e Malësisë së Madhe kështu reagojnë, flas me kompetencë për këtë se flas përditë me ta.

- Advertisement -

Pronarët e bizneseve po na ndihmojnë në nismën tonë me shpresën që banorët të fillojnë të kuptojnë që në fakt, qeset duhet të shiten e nëse nuk do ta blesh atëherë mirë është të marrësh trastë. Bizneset janë të vetëdijshëm që po shkelin ligjin, por për momentin nuk kuptohen mirë nga klientët, në mënyrë që të zbatojnë ligjin”,-tha për Euroneës Albania aktivistja Martina Dedaj.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×