“Edhe SPAK u godit nga sulmet kibernetike”, Altin Dumani zbardh detajet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i SPAK Altin Dumani teksa ka bërë bilanin e këtij institucioni për vitin 2022, para Komisionit të Ligjeve, tha se ka pasur tentativa të sulmeve kibernetike dhe ndaj Prokurorisë se Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Më tej ai nënvizoi se kanë parashikuar investime të tjera për sigurinë e të dhënave në këtë institucion.

“Mund të them që SPAK jo se nuk është sulmuar, ka pasur tentativa por është investuar në mbrojtjen e sistemit. Nga sulmet kibernetike çdo kush është ekspozuar. Ne kemi parashikuar sërish se një nga investimet që do bëjmë është për sulmet kibernetike.

- Advertisement -

E rëndësishme është që të mos ndikohemi nga politika, por vendimmarrja të jetë produkt i një analize objektive të provave dhe zbatimi korrekt i ligji”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

TË FUNDIT

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...

Ilda Zhulali: Edi Rama po dëmton Kosovën, ja si po e bën lojën e Serbisë

Ekspertja e çështjeve ndërkombëtare, Ilda Zhulali tha në “Now me Erla Mëhillin” se Edi Rama është duke e dëmtuar Kosovën me draft-statutin e propozuar...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×