Ekskluzive/ Flet nëna e Dan Hutrës, si nisi konflikti mes ish-nuses dhe djalit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nëna e Dan Hutrës, i akuzuar për vrasjen e 3 grave 4 ditë më parë në Tiranë, tha në një intervistë ekskluzive për emisionin Review në Euronews Albania se shkak i konfiktit mes djalit të saj dhe ish-gruas ishte fëmija që ajo priste.

Ajo mohoi që i biri të ketë ushtruar dhunë ndaj ish-gruas, me të cilën siç tha, ka pasur marrëdhënies shumë të mira.

Nëna e Dan Hutrës tregoi se ishin gëzuar për shtatzëninë e ish-nuses dhe kanë festuar kur e kanë marrë vesh lajmin, por më pas ajo ishte larguar nga shtëpia e tyre për në shtëpinë e prindërve.

- Advertisement -

“Për fëmijën më ka treguar Dani, kam shkuar me nusen dhe ka dalë që ka qenë shtatzënë. Donte të iktë në mëngjes, i thashë ku po shkon? Do shkoj të bëj analiza se jam sëmurë, më tha. Në orën 5 ka ikur nga shtëpia. Më pyet Dani ku është nusja? I thashë që është në shtëpi. Komshia më tregoi që kishte kaluar gardhin nga koteci i pulave, vetëm telefonin kishte në dorë. Erdhi Dani dhe më tha bëhu gati të ikim në Kamëz të bëjmë denoncimin se është zhdukur. Ka shkuar tek familja e vet pas 4 orësh. Dani nuk e ka prekur me dorë. Kur ka lindur nusja, bashkë me vajzën i kemi shkuar në spital dhe i kemi çuar lule”, tha nëna e Hutrës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident i rëndë në Itali, 21 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së hënës  në  Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

TË FUNDIT

Aksident i rëndë në Itali, 21 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së hënës  në  Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

Mbrojtja e medias, Parlamenti Evropian miraton Aktin për Lirinë e Shtypit

Ligjvënësit në Parlamentin Evropian bënë thirrje për rregulla më të forta për mbrojtjen e lirisë së shtypit dhe gazetarëve. I ashtuquajturi Akti për Lirinë e...

Deputeti i VV: Farsë ajo që ndodhi sot me Radoiçiç, Vuçiç po shfajësohet

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci tha në një intervistë se ndalimi i Milan Radoiçiç nga autoritetet serbe këtë të martë ishte një farsë. Sipas tij, pikërisht...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×