Elbasani bëhet gati për Ditën e Verës. Aktivitetet “pushtojnë” qytetin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse dy ditë para festës së Ditës së Verës, në Elbasan kanë filluar përgatitjet për këtë ditë. Koncerte dhe aktivitete të shumta janë menduar që të zhvillohen gjatë Ditës së Verës.

Gazetari i Euronews Albania, Renato Tafani në një lidhje direkte nga Elbasani ka treguar më tepër rreth aktiviteteve që pritet të realizohen në këtë qytet për këtë festën e 14 Marsit.

“Elbasani është i tejmbushur me aktivitete kësaj dite. Në qendër të qytetit të elbasanit do ketë muzikë, do ketë disa aktivitete sportive, do jenë disa kampionate të shkollave 9-vjeçare të cilat janë përgatitur për paraduiten e Ditës së Verës. Gjithashtu do jenë karnavalet e këtyre shkollave që do të hapin siparin për sa i përket aktiviteteve të asaj dite.

- Advertisement -

Do jenë këto aktivitete që do organizohen nga nxënës të shkollave 9-vjeçare të Elbasanit që do shoqërojnë pjesën e parë të aktiviteteve. Më pas në 12 të mesditës, do jetë një koncert festiv me muzikë live në qendër të qytetit të Elbasanit dhe për sa i përket asaj dite tradita e do që të paktën qytetarët ellbasanës, dreka e asaj dite duhet të kalohet me familjarët e veçanërisht në natyrë, ndaj shpresojmë që koha të jetë e mirë.

Duhet të theksoj një detaj të rëndëishëm, para 14 marsit edhe data 13 ka rëndëisnë e vetë, do të jetë edhe koncerti që do mbahet në sheshin kryesor të qytetit të Elbasanit. Koncerti do të mbledhë një sërë artistësh të njohur si Alban Skënderaj e të tjerë, të cilët do shoqërojnë për orë të tëra qytetarët”, tha për Euronews gazetari Renato Tafani.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

TË FUNDIT

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×