English

Emisioni më i ri në Euronews Albania, “Udhëtarët” nis rrugëtimin në datën 14 qershor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Udhëtarët” është emisioni veror më i ri në ekranin e Euronews Albania, që nis nga data 14 qershor dhe përfundon më 31 korrik.

- Advertisement -

Nën drejtimin e gazetarëve Loneta Progni dhe Renaldo Salianji, për 48 ditë, do të keni mundësi të shihni një Shqipëri ndryshe, siç nuk e keni parë ndonjëherë.

Udhëtarët nuk do të ndalen vetëm në atraksione turistike, por do të na sjellin edhe histori nga jeta e njerëzve në çdo cep të Shqipërisë, që nga skaji më verior, e deri në skajin më jugor.

Mes të tjerash, ata do të na njohin me kulturën e pasur, traditat e ruajtura ndër breza dhe gatimet e zonave që do vizitojnë.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?