EMRAT | Cilët janë kandidatët e Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teksa na ndajnë pak më shumë se dy muaj nga zgjedhjet lokale të 14 majit, Partia Demokratike vijon të jetë e përçarë dhe do të dalë me dy kandidatë në disa bashki të vendit.

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha tregoi emrat e kandidatëve të prezantuar deri më tani nga Enkelejd Alibeaj.

“Ndalemi te kandidatët që ka prezantuar deri më tani Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj. Fillojmë me Bashkinë e Mallakastrës, zoti Agron Kapllanaj, është kandidat i prezantuar. Ka qenë kryetar i kësaj bashkie në vitet 2015-2019. Më tej, Florian Qama në Poliçan dhe Ilirjan Koxhaj në Kuçovë, janë dy kandidatët e prezantuar deri në këto momente për qarkun e Beratit.

- Advertisement -

Një kandidat shumë i rëndësishëm për një bashki shumë të rëndësishme për të djathtët është Bilbil Bajraktari në Bashkinë e Kamzës. E njëjta situatë në Lezhë, ku është Sandër Marku i prezantuar nga zoti Alibeaj. Në Krujë është Sabah Sheta dhe në Dibër, Naim Gazidede. Te Bashkia e Kurbinit është Genc Doçi kandidat, në Dimal është Dritan Sula, njëkohësisht kryetari i degës. Pranvrea Rizaj është kandidatja e prezatuar për Bashkinë e Patosit, Klomentina Drini në Vaun e Dejës, Eriselda Çelaj në Fier dhe Bujar Vreto në Librazhd”, theksoi gazetari Hoxha.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...

TË FUNDIT

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...

Kallëzimi i Ilir Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, Apeli vendos nisjen e hetimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për nisjen e hetimeve ndaj Autoritet të dosjeve pas kallëzimit të ish-presidentit...

Përfundon provimi i parë i Maturës, as kamerat nuk e ndalojnë daljen e tezës

Është mbajtur këtë të enjte provimi i parë i Maturës Shtetërore, ku 30 mijë nxënës iu nënshrtruan testimit të njohurive për gjuhën e huaj. Por...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×