English

EMRAT| PD zbulon kandidaturat për Vaun e Dejës dhe Patosin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike ka prezantuar sot kandidatet për garën e 14 majit.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për dy gra. Klomentina Drini është kandidatja që do të përfaqësojë PD në zgjedhjet vendore në Vaun e Dejës, ndërsa Patosin e përfaqëson Pranvera Rizai.

Klomentina Drini

Gjatë viteve të fundit Drini ka qenë ne pozicione të larta drejtimi në fushën e administrimit në biznese private por dhe në administratën lokale.

Pranvera Rizai

Ndërkohë, Rizai është me profesion mësuese. Ajo është anëtare themeluese e degës së PD në Patos dhe njihet për kontributin e saj edhe si anëtare e këshillit bashkiak.

Së fundmi Rizai ushtron profesionin e saj pranë shkollës “Meleq Gosnishti”, Patos.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×