EMRI| Ishte me pushime me familjen, shqiptari qëllohet me 10 plumba në ishullin grek

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 51-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në ishullin grek të Paxos. 51-vjeçari është identifikuar si Andrea Kalemi, i cili kishte shkuar në ishullin grek për të kaluar pushimet me familjen e tij.

Mediat greke shkruajnë se 51-vjeçari kishte hyrë përmes pikës kufitare të Kakavijës më datë 5 gusht. Paraprakisht dyshohet se atentati është bërë për larje hesapesh.

Shqiptari është qëlluar me 10 plumba në portin e kryeqendrës së ishullit, Laka. Ai ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra por gjendet në gjendje kritike për jetën.

- Advertisement -

Pas marrjes së ndihmës së parë mjekësore, shqiptari u transportua me traget drejt Igumenicës, e më pas për në spitalin e Janinës ku po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor.

Policia nuk ka mundur të identifikojë autorin e ngjarjes, i cili i maskuar iu afrua në mbrëmje 51-vjeçarit dhe e qëlloi me breshëri plumbash.

Policia dhe grupi hetimor po vijojnë punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të atentatit.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

TË FUNDIT

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

Betimi/Beleri flet nga burgu: Si e dha Rama 4 muaj më parë vendimin e sotëm të GJKKO

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...

“Do ta bëjë Himarën greke”, Beleri i përgjigjet gazetarëve: Zëdhënës bandash

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg prej 7 muajsh tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×