English

Euro 2024| Turqia mposht Gjeorgjinë me rezultatin 3-1

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Turqia arriti të mposhtë Gjeorgjinë me rezultatin 3-1 në ndeshjen e sotme të Euro 2024 të zhvilluar në Dortmund të Gjermanisë.

- Advertisement -

Fillimisht ishin turqit që shënuan gol në minutën e 25-të me anë të Muldur dhe pas dy minutash nga goli i parë, ata realizuan sërish me Yildiz, por VAR e anuloi atë gol për shkak të pozicionit të parregullt.

Vetëm 7 minuta më pas, gjeorgjianët do të gjenin barazimin me anë të Mikautadze, duke e çuar rezultatin 1-1.

Në pjesën e dytë skuadra e Montellas mori sërish kontrollin e lojës, duke vendosur nën presion kundërshtarët.

Futbollisti i Realit të Madridit, Arda Guler, dhuroi një ‘perlë magjike’ me të majtën nga jashtë zonës duke dyfishuar shifrat në favor të turqve.

Turqia administroi mjaft mirë rezultatin, pavarësisht përpjekjeve të skuadrës gjeorgjiane.

Në sekondat e fundit të lojës, përmes një kundërsulmi, Akturkoglu, shënoi golin e tretë për Turqinë, duke përfituar edhe nga dalja e portierit nga porta.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?