“Familjarët dinë më shumë”- Gazetari për zhdukjet në Sarandë: Pista më e besueshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Enrik Mehmeti komentoi në emisionin “Review” në Euronews, këtë të shtunë, zhdukjen e shtetasve Fatmir Sulovari dhe Leonard Theodhori, në qytetin e Sarandës.

Mehmeti tha se familjarët e të zhdukurve dinë diçka më shumë të cilën nuk e thonë, pasi ata kërkuan që në fillim gjetjen e trupave të viktimave dhe jo gjetjen e të zhdukurve.

Gazetari shtoi se pista më e mundhsme është për pazaret e drogës dhe jo për shitjen e dyfishtë të një prone që kap vlerën e 2 milionë lekëve të reja.

- Advertisement -

“Familjarët janë ata që dinë shumë më shumë në lidhje me këtë ngjarje. Në fakt janë ata të parët që kanë kërkuar për trupa. Kanë qenë disi të bindur se të afërmit e tyre tashmë ishin vrarë. Dhe familjarët kanë shumë më shumë informacion. Për rrëmbimin për pronën nuk e besoj, pasi flitet për një shitje të dyfishtë të një prone që kap një vlerë prej 2 milionë lekë të reja, që në një kohë porositja e një vrasjeje shkon minimum 50 mijë euro.

Këto lloj vrasjesh nuk e mendoj që të investohen për të rrëmbyer dy persona për një shumë të tillë. Pista më e besueshme është ajo e trafikut të lëndëve narkotike”, tha Mehmeti.

 

LEXO GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...

Guterres: Brutaliteti i Hamasit nuk justifikon ndëshkimin kolektiv të palestinezëve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka thënë të premten se brutaliteti i Hamasit nuk mund të arsyetojë kurrë “ndëshkim kolektiv”...

Arrestohet në Kosovë “baroni” i Fushë-Kuqes, Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

TË FUNDIT

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...

Guterres: Brutaliteti i Hamasit nuk justifikon ndëshkimin kolektiv të palestinezëve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka thënë të premten se brutaliteti i Hamasit nuk mund të arsyetojë kurrë “ndëshkim kolektiv”...

Arrestohet në Kosovë “baroni” i Fushë-Kuqes, Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

Scaloni “sinjale” lamtumire: Argjentina meriton një trajner tjetër, nuk jam i duhuri

Deklaratat e shpeshta të trajneri Lionel Scaloni kanë trembur drejtuesit e federatës argjentinase të futbollit, me 45-vjeçarin i cili ka dhënë sinjale lamtumire. Diçka e...

“Check-up një mashtrim”, Shuperka: S’ka asnjë të dhënë për duhanin dhe alkoolin

Kontrolli mjekësor bazë apo siç njihet ndryshe Check up, nuk ka gjeneruar asnjë të dhënë sa i takon situatës me duhanin dhe alkoolin në ...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×