Ferhati: I afërmi i zyrtarit të lartë shtetëror, aksioner në kazinonë ku punonte Joy

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se lidhja që i bëhet vdekjes së kenianes, Joy Ayoko me politikën ka një arsye.

Siç tregoi ai, në kazinonë ku ka punuar ajo është aksioner dhe një i afërm i një zyrtari të lartë shtetëror.

“Sidoqoftë, nuk mund të shkojmë aq larg sa të lidhim këtë ngjarje me një person i cili mund të jetë aksioner aty. Patjetër që në rast se hetimi mund të tregojë që veprimet nuk janë bërë ashtu si duhet, pra flas për vendngjarjen e parë si është vlerësuar, personat e parë që duhet të ishin pyetur, sepse në ngjarje të tilla çdo minutë është e vlefshme, jo më ditë edhe muaj që ne po flasim.

- Advertisement -

Në rast se zbulohet që pikërisht këto mosveprime apo veprime të caktuara, edhe ndërrimi i fjalëkalimit të telefonit të viktimës, të jetë bërë qëllimisht për lidhje të caktuara, qoftë edhe për këto politikanë që janë përmendur atëherë kjo e bën edhe më tragjike ngjarjen,” – u shpreh Ferhati.

Joy Ayoko, u gjet e dhunuar barbarisht poshtë hostelit në rrugën “Pandeli Evangjeli” më 13 gusht 2022. Ajo u shtrua në spitalin e Traumës.

22-vjeçarja i mbijetoi fillimisht plagëve të marra, por një dëmtim në tru e la në gjendje vegjetative. E reja nuk i mbijetoi dot dëmtimeve të marra, duke ndërruar jetë 6 muaj pas ngjarjes së rëndë.

6 personat që u morën në pyetje për ngjarjen e rëndë, përfshirë këtu shoferin e kazinosë ku e reja punonte dhe vëllain e tij, u lanë të lirë.

Shoferi Rodin Barçi ka deklaruar se me 22-vjeçaren kishte pasur një marrëdhënie intime e cila kishte përfunduar përpara se të ndodhte rrahja barbare e saj. Kujtojmë se të shoqëruarit e tjerë janë miqtë dhe shokët e ngushtë të shoferit të kazinos.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

TË FUNDIT

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×