English

Festat e zhurmshme me fishekzjarrë, qytetarët të shqetësuar nga ‘shpërthimet’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse hedhja masive e fishekzjarrëve është e ndaluar, në Tiranë çdo mbrëmje ka shpërthime që shqetësojnë banorët në orët e vona. Policia thotë se ka marrë masa në disa raste, por qytetarët ankohen për zhurmat dhe mos marrjen e masave nga institucionet.

- Advertisement -

“Ndonëse policia shpeshherë ka marrë disa masa duke ndaluar personat që hedhin mjete prio teknike në orët e vona të mbrëmjes, kjo gjë nuk i ka ndaluar këta të fundit ta vazhdojnë këtë fenomen. Qytetarët shprehen të shqetësuar, jo vetëm ata që jetojnë në qendër të Tiranës por dhe ata në periferi”

Andej nga porcelani hidhen gjithmonë, nuk e kuptoj arsyen përse i hedhin, duhet të jesh i ndërgjegjshëm pse e bën, hidhen më shumicë, unë habitem ato të Këshillit duhet të merren më këtë gjë, me këto probleme.

Në një nga mbledhjet e qeverisë ministri Balla, dha se do të merren masa për këdo që prish qetësinë e komunitetit. Megjithatë deri më tani asgjë nuk ka ndryshuar.

“Tek unaza e re, çfarë ndodh ndonjëherë natën luan menç nuk duhet ti hedhin, policia bën sikur si shohin”

“Shqetësues është pas 12 zhurmat, trembesh në gjumë, sidomos për ne të moshuarit, të rinjtë kanë qejf”

“Hedhin për ditëlindje për gjëra kështu, bezdisin se i hedhin të mëdha jo të vogla, është figurë e shëmtuar se hedhin dhe shumë jo”

Gjatë muajit Prill, policia konstatoi 3 raste të hedhjes së fishekzjarrëve, duke çuar në ndalimin e tyre.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?