English

Konventa e PL-së, Basha për Metën: Qeshëm me performancën e mjerueshme të tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lulzim Basha ka komentuar Konventën e PL-së të shtunën e javës së kaluar.

- Advertisement -

Në një deklaratë për gazetarët para nisjes së Kuvendit, Bash ka ironizuar fjalimin e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Metës, duke thënë se ishte një performancë e mjerueshme dhe se nuk presim gjë nga ai.

Pjesë nga deklarata:

Do të keni një përpjekje për të takuar deputetët për të negociuar për mbështetjen e amendamenteve tuaja?

Basha: Deputetët nuk janë bebe. Nëse marrim përgjegjësinë mesatare të një qytetari në rrugë, duhet të jenë ata që të ngrenë zërin për këto amendamente. Përkundrazi ekspozohen si kukulla që mendojnë vetëm për karrigen e tyre.

Sulmi në Shkodër vjen në klimë të tensionuar, ditën e shtunë kur Meta mblodhi të vetët sulmoi pak SPAK, por më shumë ju, si i patë sulmet e Metës?

Basha: As nuk i pashë fare.

I komentuat me zëdhënësen e partisë?

Basha: Ajo flet në emër të PD, miqtë që isha në Itali dhe unë e dimë arsyen. Qeshëm me performancën e mjerueshme, por nuk presim asgjë nga ai, apo nga ata zëdhënësin e të cilëve bën.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?