English

Festimet në Kosovë, disa të lënduar nga mjetet piroteknike dhe armët e zjarrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa persona janë lënduar në Kosovë gjatë momenteve të ndërrimit të viteve.

- Advertisement -

Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës bëri të ditur se personat kanë marrë lëndime në trup si pasojë e përdorimit pakujdesshëm i mjeteve piroteknike dhe armëve të zjarrit.

Megjithatë, nuk është raportuar asnjë rast apo incident me fatalitet, përfshirë këtu edhe aksidentet rrugore.

“Sipas raportimeve të pranuara nga të gjitha Drejtoritë Rajonale Policore (DRP), nata e vitit të ri ndrrimi i motmoteve ka kaluar kryesisht e qetë, megjithëse në disa rajone janë raportuar disa incidente me lëndime trupore dhe dëme materiale si pasojë e përdorimit pakujdesshëm i mjeteve piroteknike dhe armëve të zjarrit. Nuk është raportuar asnjë rast apo incident me fatalitet, përfshirë këtu edhe aksidentet rrugore”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e Policisë së Kosovës.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×