English

Fillimi i dy legjendave: Nuk do ta besoni se kë mban Messi në duar në këto foto

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

16 vite më parë, në vitin 2007, Lionel Messi i ri ka pozuar me një foshnjë për fotot që janë realizuar në dhomën e zhveshjes së stadiumit “Camp Nou” në Barcelonë dhe ato foto kanë përfunduar në një kalendar që ka qenë për qëllime humanitare. Messi atëherë ishte 20 vjeç. Ajo që fotografi nuk mund ta merrte me mend në atë kohë ishte se foshnja nga fotot do të përjetonte famë në botën e futbollit në moshën 16-vjeçare.

- Advertisement -

Messi, përkatësisht, në këto foto të kupës Lamin Jamal – tani një futbollist gjashtëmbëdhjetë vjeçar, i cili, mund të thuhet, fitoi famë botërore në Kampionatin Evropian në vazhdim, dhe në gjysmëfinale të martën ai gjithashtu shënoi një gol për Spanjën në ndeshjen kundër Francës.

Në moshën 16 vjeç e 362 ditë, ky gol e bëri atë njeriun më të ri që ka shënuar gol në historinë e turneut, raporton BBC .

Një foto e harruar prej kohësh e Messit dhe Jamalit u rishfaq pasi babai i Jamal e postoi në Instagram javën e kaluar me mbishkrimin: “Fillimi i dy legjendave”.

LEXO GJITHASHTU:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?