English

Fredi Beleri fitoi Bashkinë e Himarës, reagon Vangjel Dule

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule, ka reaguar pas fitores së Fredi Belerit në Bashkinë e Himarës.

- Advertisement -

Në një deklaratë për mediat ai theksoi se Beleri se do të jetë në krye të detyrës si kryetar i Bashkisë ndërsa shtoi se lajmin e fitores ia çuan në burg.

“E prisnim këtë fitore. Me arrestimin e Belerit që në fakt është pengmarrje e Belerit. Por populli foli, dhe kjo është triumf për Belerin. Një faqe e re po çel për Bashkinë e Himarës. Beleri do të jetë shumë shpejt në krye të detyrës në krye të Bashkisë. Beleri e mori lajmin”- tha Dule.

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Fredi Beleri ka fituar zgjedhjet në Bashkinë e Himarës.

Gara mes kandidatit socialsit Jorgo Goro dhe Belerit ishte tepër e ngushtë.

Fredi Beleri, u arrestua mëngjesin e 12 majit me urdhër të Prokurorisë së Vlorës me akuzën e ‘korrupsionit aktiv në zgjedhjet’, pra për blerje të votave.

Ai u ndalua nga policia mbrëmë në mesnatë, bashkë me 3 të tjerë, ndërkohë që ishte prej ditësh në hetim.

Tani pritet procesi gjyqësor për Belerin nëse ky i fundit do të ulet në karrigen e kryetarit të Bashkisë së Himarës  apo në këtë Bashki do të zhvillohen sërish zgjedhje të tjera.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×