‘FSHF-ja më bindi’, Sylvinho: Duam të sjellim rezultate pozitive për Kombëtaren

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sylvinho është prezantuar këtë të hënë si trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë.

Në deklaratën për mediat, krahas kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka dhe ish-trajnerit, Edoardo Reja, Sylvinho u shpreh se do të kërkojë të sjellë rezultate pozitive për përfaqësuesen shqiptare.

Ndër të tjera, ai nënvizoi se FSHF-ja e bindi që të merrte përsipër rolin e trajnerit.

- Advertisement -

“Doja t’i thoja diçka zotit Reja, puna e një trajneri është gjithmonë shumë e vështirë, nuk është thjeshtë. Ka shumë punë mbrapa skenave, duhet të bëjmë zgjedhje, disa herë fiton, disa herë nuk fiton. Falenderoj atë për punën që ka bërë, për këta futbollistë, për  zemrën, për pasionin. Ne kemi shumë dëshirë që bëjmë mirë, të sjellim rezultate pozitive, që ta çojmë këtë kombëtare në vendin e duhur, në vende të rëndësishme, për këtë arsye jemi këtu.

Për herë të parë që takova presidentin, këtë pashë tek ai. Mendoj që edhe ai pa te ne, urinë dhe dëshirën për të sjellë rezultate pozitive. Federata Shqiptare më bindi që të merrja përsipër këtë punë dhe jemi të kënaqur. Besoj se do bëjmë një punë të mirë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

TË FUNDIT

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Politikani serb zbulon bisedën sekrete me Kurtin: Plani i Vuçiç për Veriun

Politikani serb, Nikola Sanduloviç, një nga liderët e opozitës në Serbi tha në një intervistë për emisionin Now në Euronews Albania se pas sulmit...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×