English

Fundviti në Shkodër, gazetari: Ka dhe shumë pak vende të lira për festat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Teodor Gjerga raportoi për “Review” nga Shkodra, aty ku këtë vit festimet janë shumë më të gjalla krahasuar me çdo vit tjetër.

- Advertisement -

Ka shumë më shumë atmosferë, drita, dekore dhe sigurisht turizëm. Gjerga tha se ka edhe pak vende dhe pjesa më e madhe është rezervuar.

“Kanë nisur rezervimet, por njerëzit akoma pyesin a është e vërtetë kjo që po ndodh në Shkodër apo jo sepse për hir të së vërtetës vitet e kaluara ka qenë diçka komplet tjetër. Sa i takon çmimeve duhet të themi se nuk ka pasur lëvizje, ndërsa pjesa më e madhe e restoranteve, bujtinave dhe hoteleve janë të prenotuara këtë fundvit në Shkodër. Kanë mbetur vetëm pak vende dhe ajo që është më e rëndësishmja, duhet t’u themi të gjithë shqiptarëve që në Shkodër këtë vit do të festohet dhe jeni të mirëpritur për të shijuar një fundvit të jashtëzakonshëm,” – u shpreh Gjerga.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×