Gazetarët ukrainas postojnë video të sulmeve ajrore ruse

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarët ukrainas që po raportojnë për pushtimin nga Rusia, kanë postuar në rrjetet e tyre sociale video të ndryshme të sulmeve ajrore nëpër qytete të Ukrainës.

Hanna Liubakova, gazetare ukrainase, përmes disa postimeve, tregoi si duket qielli i Ukrainës ditën e sotme.

“Qielli mbi Bjellorusi dhe Ukrainë. E di që njerëzit në vendin tim janë kundër çdo konflikti dhe lufte. Por ata po vuajnë për shkak të veprimeve të Lukashenkos”, shkruan ajo.

- Advertisement -

Gazetari bjellorus Tadeusz Giczan ndan me ndjëkësit e tij pamjet rrënqethëse të luftës:

Denis Kazakiewicz, gazetar tjetër nga Ukraina thotë se “Rusia godet edhe nga Transnistria”.

“Pra, Ukraina është nën sulm nga të katër anët, me përjashtim të veriperëndimit”, shkruan ai.

Momente kur trupat ruse kalojnë kufirin me Ukrainën:


1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

TË FUNDIT

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×