English

Gazetari: Harxhova 2500 € për 6 net në Durrës, i kënaqur nga çmimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari nga Presheva, Dashnim Hebibi tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se ka harxhuar 2500 euro për 6 netë në Durrës.

- Advertisement -

Sipas tij çmimet ishin të kënaqshme. Hebibi jeton dhe punon në Zvicër, ndërsa zgjedh gjithmonë Shqipërinë për pushimet e tij të verës, por ajo që e shqetëson është papastërtia dhe fakti që qytetarët nuk e respektojnë turizmin.

“Çmimet thonë se janë të larta, por nuk ishin. Unë kam drekuar dhe darkuar në një restorant të jashtëzakonshëm, shumë të mirë, edhe në hotel, por dhe në një restorant tjetër. Përafërsisht, plus, minus, 2500 euro kam harxhuar për 6 net. Domethënë 150-200 euro ka shkuar dita, pa lojërat e çunit me ato makinat, e lojëra të tjera,” – u shpreh Hebibi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?