English

Gazetari nga Himara: Do shkohet në zgjedhje të parakohshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Elkier Bushkolaj në Euronews Albania, foli në lidhje me çështjen e Bashkisë së Himarës, ku tashmë është pa kryebashkiak.

- Advertisement -

Ai tha është Këshilli Bashkiak, ai që do të vendos se kush do të drejtojë ndërsa shtoi se anëtarët e këtij Këshilli, janë të PS-së.

Mes tjerash ai shtoi se fillimisht do të vendoset një nga nënkryetarët në krye të Bashkisë, por sipas tij kjo do të jetë e përkohshme pasi do shkohet në zgjedhje të pjesshme.

“Shumica e anëtarëve duke qenë se i përkasin PS-së do të zgjedhin dhe drejtuesin e ri të përkohshëm të Bashkisë së Himarës. Besoj se  në krye të Bashkisë do të jetë një nga nënkryetarët. Besoj se këto janë të përkohshme pasi po shkohet drejt zgjedhjeve të reja. Në rastin e Goros nuk besoj se ka shkarkim nga ana e mazhorancës pasi Goro nuk është i zgjedhur në atë detyrë.Goro nuk është i zgjedhur i popullit”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×