English

Gazetari: Rama i vendosi Kurtit sanksionet e para, i konsultuar nga ndërkombëtarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Xhemajl Rexha ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin” për të folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri.

- Advertisement -

Ai tha se anulimi i mbledhjes së dy qeverive nga Edi Rama po koimentohet në Kosovë si vendosja e sanksioneve të para dhe duket se ka qenë i konsultuar me ndërkombëtarët.

“Shihet si sanksioni i parë ndaj Kosovës në fakt, lajmërimi i kryeministrit Edi Rama për anulimin e mbledhjeve shikohet si nisja e sanksioneve.

Pra kuptohet se kryeministri Edi Rama po koordinohet me bashkësinë ndërkombëtare dhe me paralajmërimin që Bashkimi Europian mund të nisë shumë shpejtë me zbatimin e katër sanksioneve të para.

Menjëherë pati njerëz të kryeministrit Kurti dhe partisë së tij, që u hodhën në sulm të kryeministrit Rama për anulimine mbledhjes”,-tha Xhemajl Rexha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?