Gazetarja tregon se cili është lideri shqiptar në RMV që refuzoi ftesën e Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut, Bilall Kasami ka pranuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të darkuar me liderë të tjerë shqiptarë të RMV-së, por është shprehur se nuk do të ulet në një tryezë me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti.

Kështu raportoi gazetarja e Euronews Albania, Ferikan Iljazi nga Shkupi, e cila shtoi se shumica e liderëve ka pranuar ftesën e kreut të qeverisë shqiptare.

“Është ftesë drejtuar të gjitha partive parlamentare të cilët janë të drejtuara apo të përbëra nga shqiptarë, por deri tani, shumica e ka pranuar ftesën, përveç kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilal Kasami, i cili ka qenë i paqartë, duke thënë se ka pranuar ftesën e Edi Ramës, por nuk dëshiron që të ulet në një tavolinë me Ali Ahmetin.

- Advertisement -

Kur të gjithë do të ulen në një tavolinë, nuk dihet se në çfarë forme do ta pranojë ftesën Bilal Kasami, vetëm ky moment është i paqartë. Të tjerët nuk kanë pasur probleme, Lëvizja Besa ka vlerësduar se kjo është thjesht një tentativë për ta faktorizuar BDI-në nga Tirana zyrtare”, raportoi ndër të tjera Iljazi.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

Gjendet i vdekur në hotel turisti spanjoll, dyshimet e para

Një turist spanjoll është gjetur i pajetë në dhomën e një hoteli në Karavasta, Divjakë. Sipas policisë, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet...

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

Brikena Kasmi, ish-zv.ministre e Drejtësisë tha në emisionin Now në Euronews Albania se rasti i Arben Ahmetajt është trumbetuar shumë në media, por duhet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×