English

“Gjykatat zvarrisin proceset”, avokati tregon rastin kur klienti vdiq para togave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa ditë më parë një qytetar humbi jetën në Gjykatën e Tiranës, ku kishte shkuar të informohej për një gjyq ndaj tij. Viktima Ilia Drini, një profesor i arteve marciale, dyshohet se ndërroi jetë si pasojë e atakut kardiak.

- Advertisement -

Ndue Pjetra, avokat i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tha se Gjykatat e zvarrisin proceset gjyqësore të klientëve.

Ai tregoi rastin, kur klienti i tij 67-vjeç humbi jetën në Gjykatë.

“Ajo që është kryesorja është vonesa në Gjykata. Kur mori vesh klienti se ndaj tij kishte denoncim, dhe se mesa vite burg do të përballej, vdiq në Gjykatë. Familja e tij duhet të kërkoj dëmshpërblim. Po të ishte në një vend tjetër shpërblimi është 1 milion euro. Ndërsa 13 viktimat e tjerë janë të moshuar”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?