‘Gjykatësit nuk vijnë nga Hëna e Marsi’, Shehi ngre dyshime për kapjen e drejtësisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i LZHK Dashamir Shehi thotë se apeli i ambasadores Yuri Kim për vigjilencë lidhur me zgjedhjen e kreut të ri të SPAK i drejtohet politikës, jo prokurorëve.

Në emisionin ‘Now’, në Euronews Albania, Shehi u shpreh se sinjali i Kim vjen pasi SHBA-të e kanë kuptuar që drejtësia në Shqipëri nuk është shkëputur ende plotësisht nga politika.

Mesazhi sipas Shehit, i drejtohet mazhorancës, pasi opozita nuk ka asgjë në dorë, duke qenë se siç tha ka mbajtur një qëndrim më të tërhequr lidhur me reformën në drejtësi.

- Advertisement -

“Opozita nuk ka asgjë në dorë, opozita ka hezituar disa herë për reformën në drejtësi. Duhet të ishim treguar më aktivë, jemi tërhequr edhe nga komisionet. Kemi bërë një hap prapa dhe këtë e ka shfrytëzuar Edi Rama duke ndikuar politikisht. Ata gjykatësit nuk vijnë nga Hëna dhe Marsi, këtu janë më vjedhjet e tyre. Ambasadorja e ka kuptuar që është tepruar politikisht dhe lëshon ndonjë sinjal, dhe për mua bën mirë. Më mirë një drejtësi me disa influenca të huaja se puro shqiptare, të cilën e kemi provuar”, tha Shehi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

TË FUNDIT

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×