English

Gonxhja denoncon ish-drejtuesit e DPSHTRR: Bënin libra për t’i shitur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Arsimit dhe Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor kanë firmosur marrëveshjen për futjen e sigurisë rrugore si kurrikul në arsimin parauniversitar.

- Advertisement -

Blendi Gonxhja, drejtor i DPSHTRR, i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, bëri denoncim për ish-drejtuesit e DPSHTRR, duke thënë se këto të fundit bënin libra në emër të tyre dhe i shisnin

Më tej ai shton se literaturat në të gjithë autoshkollat ishin të ndryshme ndërsa shtoi se tashmë janë ngritur strukturat e posaçme për të rregulluar literaturat por dhe gjithë procesin e autoshkollave.

“Ne arritëm që të krijojmë strukturat tona. Ish-drejtorët e DPSHTRR bënin librat e veta. Një dbënte një libër e shiste me emrin e vet, një tjetër bënte një libër tjetër. Kishin shpesh dizajnë me rruge te vendeve të huaja. Ne kemi qenë një mish-mash literaturash, dhe materialesh didaktike”- tha ai.

LEXONI GJITHAHSTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?