Goxhaj: Asnjë nuk e sheh Alibeajn si kryetar të PD-së, përveç KAS-it dhe gjykatës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Altin Goxhaj thotë se asnjë qytetar nuk e sheh Enkelejd Alibeajn si kryetar të Partisë Demokratike, përveç KAS-it dhe gjykatës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Goxha u shpreh se që të jesh kryetar partie, do të thotë që përfaqëson një masë të madhe njerëzish, diçka që Alibeaj nuk e bën.

“Po sikur Partia Socialiste të marrë vulën e PD-së, të nxjerrë kandidatët që do vetë? A quhet që është PD-ja në zgjedhje? Nuk quhet. Gazment Bardhi dhe Enlekejd Aliebaj janë më keq se Partia Socialiste. Cili shqiptar sot mendon që Partia Demokratike ka kryetar Alibeajn? Asnjë, përveç KAS-it dhe gjykatës.

- Advertisement -

Asnjë shqiptar nuk e sheh Alibeajn si kryetar i PD-së. Pse? Që të jesh kryetar, nuk është një post drejtori. Kryetar do të thotë që ti përfaqëson një masë të tërë njerëzish. Kë përfaqëson Enkelejd Alibeaj, përveç vetes së tij dhe Gazment Bardhit?”, theksoi ai.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

TË FUNDIT

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×