English

“Grupimi i tretë në PD”, Alban Daci: Ose do mbeten brenda PD, ose…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Alban Daci ishte këtë të hënë i ftuar në Euronews Albania ku foli për zgjedhjet që priten të mbahen më 29 korrik në Partinë Demokratike.

- Advertisement -

Ai tha se tashmë duket sikur mes demokratëve po krijohet edhe një grupim i tretë, të cilët kanë dy mundësi, ose do i bashkohen Partisë Demokratike, ose do i bashkohen pjesës tjetër, por nga të dyja anët duket se mudnësitë për karrierë politike janë të zëna.

“Këta kanë dy mundësi, të qëndrojnë te Partia Demokratike dhe t’i dedikohen tërësisht partisë Demokratike, të shkojnë te grupimi tjetër dhe të vazhdojnë nëse ka mundësi dhe hapësirë për të bërë karrierë politike, por mesa di unë grupimi tjetër është i blinduar me struktura dhe pozicione e asnjë nga ata nuk ka ndër mend të largohet”,-tha Alban Daci

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?