Halit Valteri shpërthen ndaj opozitës: Të isha unë do i shaja më keq

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Halit Valteri u shpreh se sot në Kuvend pati disa persona që flisnin nga vendi sepse nuk dinë të bëjnë asgjë tjetër veçse të ngacmojnë ata që flasin në foltore.

“Janë njerëz që kanë pasur mandate deputeti nga 16 vjet dhe kanë pasur në dorë punësime në administratë, kanë pasur në dorë tenderat, kanë pasur në dorë çdo lloj maskarallëku që i kanë bërë njerëzve dhe janë futur nëpër lista deputetësh duke paguar shuma të majme dhe rrinë aty për të ruajtur interesat e bizneseve të tyre apo segmente të ndryshme të politikës,” – tha Valteri.

Ish-deputeti deklaroi se nuk donte t’i dilte në mbrojtje Ramës pasi të gjithë e njohin që të folurin publik e ka armën e tij më të fortë.

- Advertisement -

“Mendoj që u ka thënë pikë dhe presje çdo fjalë që mendojnë shqiptarët dhe çdo fjalë që meritojnë t’ju thuash. Nëse do të isha në vendin e tij do ti kisha thënë akoma dhe më shumë,” – përfundoi Valteri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

TË FUNDIT

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×