Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa një tjetër është plagosur.

Ai u shpreh se komandantët e UÇK në Hagë janë shprehje e faktit që Serbia nuk e ndal luftën ndaj shqiptarëve, jo vetëm në aspektin juridik por edhe në fusha të tjera.

“2 vëllezërit, Luani është vrarë në ‘97, për disa prej nesh që kemi qenë themelues të UÇK dhe zbatues, lufta për çlirimin e Kosovë ka qenë më e gjatë, të paktën 5 vjet. Shkëlzeni është vrarë 2 vjet më vonë në ‘99, 2 vjet intensive lufte, është plagosur edhe Enveri në fillim të ’98. Nuk janë të lehta këto, lënë gjurmë kur humb njerëz të afërt në luftë, edhe bashkëluftëtarë. Haga është vazhdim i luftës; Serbia nuk e ndal luftën ndaj shqiptarëve, jo vetëm në anën ligjore si rasti i gjykatës, por edhe në fusha të tjera vazhdojnë të na luftojnë”, tha Haradinaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

TË FUNDIT

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×