“I mbeten Shqipërisë edhe pas 1000 vitesh”, Samsuri: Lasgush Poradeci zor bënte foto

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Profesor Vaso Samsuri ishte në “Real People” këtë të shtunë dhe komentoi ndër tema të tjera edhe miqësinë e tij me poetin Lasgush Poradeci.

Ai rrëfeu se sa e vështirë ishte të kishe një kujtim në foto me Poradecin pasi ky i fundit nuk pranonte të dilte në foto i papërgatitur.

Siç tregoi dhe profesori, poeti i madh pogradecar mëtonte se fotot e tij do të ruheshin edhe pas 1 mijë vitesh, ndaj imazhi i tij duhet të ishte i kuruar.

- Advertisement -

“Lasgushi ishte i vështirë në foto sepse ai mendonte që do të ishte për Shqipërinë e 1 mijë viteve të ardhshme prezent dhe ai nuk mund të dilte dosido. Erdhën të huaj që kërkuan një takim me të. Jo tha, duhet të bëhem gati, nuk dal unë sot për sot,” – tregoi Samsuri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...

TË FUNDIT

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...

Rikthehen linjat e transportit në Gjermani

Linjat e transportit publik në Gjermani janë rifunksionalizuar në orët e para të së martës, pas një greve masive të punëtorëve të transportit të...

EMRI| Merrte ryshfet për kalimet e personave në kufi, arrestohet polici

Është arrestuar inspektori Njazi Rexhepi në Durës pasi në këmbim të vlerave monetare, të cilat varionin nga 50 deri në 100 euro lejonte hyrje-daljet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×