“Kadare më i madh se Nobel”, Samsuri: Komshinjtë tanë kanë gisht në ndarjen e çmimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Profesor Vaso Samsuri ishte në “Real People” këtë të shtunë ku foli për shumëçka, përfshirë këtu edhe mikun e tij Ismail Kadare.

Ai u shpreh i pakënaqur me ndarjen e çmimit, duke theksuar se ky çmim humbet rëndësinë nëse si jepet të madhit Kadare.

“Çmimi Nobel humbet për vete duke mos qenë titullar shqiptari i madh Ismail Kadare, bëhet ai i parëndësishëm. Gjëja më zbavitëse për mua është që të mos e marrë këtë çmim, po jemi mbi çmimin. Kam bezdi për fjalën Nobel, është zhvlerësuar fjala Nobel. Edhe komshinjtë tanë kanë një lloj gishti,” – tha Samsuri duke theksuar se në ndarjen e çmimit Nobel ka gisht politika ndërkombëtare.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

Rikthehet frika e hasmërive mes fiseve në Rrëshen, si u qëllua nipi i Kastriot Reçit

Policia ka arrestuar njërin prej autorëve të ngjarjes së mbrëmjes së të dielës në Rrëshen, ku u qëllua me armë automjeti me të cilin...

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

TË FUNDIT

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

Rikthehet frika e hasmërive mes fiseve në Rrëshen, si u qëllua nipi i Kastriot Reçit

Policia ka arrestuar njërin prej autorëve të ngjarjes së mbrëmjes së të dielës në Rrëshen, ku u qëllua me armë automjeti me të cilin...

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...

“100 mijë euro për çdo informacion”, policia zbardh dinamikën e sulmit në TCH

Policia ka zbardhur dinamikën e sulmit ndaj televizionit Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola, 61 vjeç. Për çdo informacion nga...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×