Imazh i konsumuar dhe servil”, Ibsen Elezi shpërthen kundër Belind Këlliçit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi e sheh Belind Këlliçin si një imazh të konsumuar dhe se nuk është figura që i duhej kësaj politike për të garuar për Bashkinë e Tiranës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Elezi u shpreh se Belind Këlliçi ka arritur në një shkallë të lartë të servilizmit brenda partisë.

“Patjetër që është një imazh i konsumuar. Zoti Basha, për mbajtjen e drejtimit të PD-së u detyrua të shkellë çdo lloj rregulli. Në momentin që humbet, humbet edhe besimin e anëtarësisë, e vetmja formë që të rrish në krye, është të shkelësh rregullat.

- Advertisement -

Në këtë shkelje rregullash, patjetër që të gjithë këto servilat që ishin përreth, që një pjesë janë edhe në krah të Berishës, ishin servila të rëndomtë. Rasti i zotit Këlliçi ishte rast i papracedent. Unë nuk mund ta konceptoj dot që një figurë e re politike, arrin në shkallën e servilizmit deri këtu”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×