Inceneratorët/ Ish-prokurori: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prokurori Eugen Beci tha për emisionin “Review”, në Euronews Albania se çështja hetimore për iceneratorët është vonuar pasi SPAK ende thotë se nuk e di kush është pronari.

Sipas Bicit nuk do ishim në këtë situatë të vonuar në rast se nga ana  e grupit hetimor  do ekzistonte dëshira për të vepruar më shpejtë, pasi nuk mund të thuhet që nuk gjendet pronari real ndërkohë që shteti po vazhdojnë të paguaj.

“Nuk  do ishim në këtë situatë kaq të vonuar në rast se do kishte një grup hetimor, në rast se do kishte një dëshirë më të madhe nga ana e oficerëve për të realizuar veprime më të shpejta hetimore dhe për të arritur në konkluzionin se pas disa vitesh unë po përpiqem të gjej pronarët real.

- Advertisement -

Kjo duket se cedon pak pasi duhet të shikojmë se deri sa vazhdojnë pagesat në pikëpamje të hetimit duhet pyetur shteti Shqiptar, Ministria e Energjetikës dhe të gjithë ministritë që japin para, ore kujt po ia japim këto para në fund të fundit si mund  të themi që nuk e dimë se kush është pronari ndërkohë që shteti paguan para”,-tha Eugen Beci.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×